KONST / Litografier / Färglitografi 13149114

nr 1314 9114

Akos Sollar

(f. 1942), Sverige

Färglitografi, "Kenneth Hanssen". Signerad, numrerad 30/300. Motivet: 52x67cm

Akos Sollar, ungersk-svensk skulptör och målare, född 1942 i Veszprém, Ungern.

måndag 23 mars 2020
kl 19:22:36

Akos Sollar

Läs mer om Akos Sollar