KONST / Litografier / Färglitografi 13149114
nr 1314 9114
Akos Sollar
(f. 1942), Sverige
Färglitografi, "Kenneth Hanssen". Signerad, numrerad 30/300. Motivet: 52x67cm
Akos Sollar, ungersk-svensk skulptör och målare, född 1942 i Veszprém, Ungern.
måndag 23 mars 2020
kl 19:22:36
Akos Sollar
Läs mer om Akos Sollar